Drukuj

Zawodnicy KB Kamień Pomorski spędzili pracowity weekend w Karkonoszach

karkonosze

W ostatni weekend ponad 1200 osób, w tym siedmiu klubowiczów z KB Kamień Pomorski podziwiało piękno Karkonoszy w biegu podczas 9. PZU Maratonu Karkonoskiego. Biegacze wzięli udział w Wieczornym Biegu Kolacyjnym, Ultramaratonie i Półmaratonie, a najmłodsi rywalizowali w biegach krótkich. W piątek 30 czerwca ponad 200 osób rozruszało kości po podróży podczas Biegu Kolacyjnego zakończonego ogniskiem z kiełbaskami.


Dzień później odbył się bieg na głównym dystansie Ultramaratonu, na starcie którego stanęło 461 osób, w tym trzech klubowiczów: Arkadiusz Borysiuk, Grzegorz Jamroziak oraz Tomasz Magalski. Zawodników na trasie nie rozpieszczała pogoda (padał deszcz i wiał porywisty wiatr, a na dużym odcinku trasy na grzbiecie Karkonoszy panowała mgła). Najszybciej na mecie zameldował się Maurycy Oleksiewicz z Łodzi z czasem 04:49:50, a wśród kobiet Maria Maj-Roksz z czasem 05:41:16. Wśród klubowiczów najszybciej na mecie zameldował się Arkadiusz Borysiuk, który na pokonanie trasy potrzebował 06:30:52. Drugi na mecie zameldował się Tomasz Magalski, który na 35 km zajmował 24 miejsce. Niestety Tomkowi tak spodobały się góry, że zamiast 52 km pokonał 62 km. Tym samym wydłużoną trasę pokonał w czasie 06:58:09. Jako trzeci na mecie zameldował się Grzegorz Jamroziak, który trasę pokonał w czasie 07:06:47.
W niedzielę od samego rana padał deszcz, co nie odstraszyło 467 zawodników, w tym pięciu klubowiczów: Anna Sidorkiewicz, Katarzyna Ogrodowicz, Arkadiusz Borysiuk, Mirosław Firlik oraz Grzegorz Stępniak. Przed samym startem wypogodziło się i zawodnicy w słońcu ruszyli na trasę półmaratonu. Najszybszy okazał się Kamil Jastrzębski z czasem 01:32:31, a wśród kobiet Dominika Stelmach z czasem 01:42:33. Wśród klubowiczów najszybciej na mecie zameldował się Arkadiusz Borysiuk, który zajął 99 miejsce. Należy wspomnieć, iż dzień wcześniej Arek rywalizował na dwa razy dłuższym dystansie. Tym razem Arek na pokonanie trasy potrzebował 02:16;37. Osiem minut później na mecie zameldował się Grzegorz Stępniak, tym samym zajmując 182 miejsce. Jako trzecia na mecie zameldowała się Ania Sidorkiewicz z czasem 02:36:44, tym samym zajmując 275 miejsce. Czwarty na mecie zameldował się Mirek Firlik, który na pokonanie trasy potrzebował 02:53:36, tym samym zajął 383 miejsce. Jako ostatnia linię mety przekroczyła Katarzyna Ogrodowicz, która od dłuższego czasu boryka się z urazem. Mimo to Kasia wymagającą trasę pokonała w czasie 03:14:21, co pozwoliło jej zająć 450 miejsce.

KALF

Pogoń Szczecin FS

Szkoła Tańca

  • keep.jpg

BIP