Drukuj

Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin szkoli naszych trenerów!

remek

Dzięki naszej współpracy z Pogoń Szczecin Football Schools nasz trener i instruktor piłki nożnej - Remigiusz Pęcak, 12 lipca br. wziął udział w szkoleniu dla kadry trenerskiej, zorganizowanym przez Fundację Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin. Szkolenie odbyło się na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Kurs opierał się głównie na cennej wymianie wiedzy, rozmowie o sposobie treningów, czy szkoleniu dzieci. Uczestniczyło w nim ośmiu trenerów.

– Było to pierwsze tego typu spotkanie, mamy nadzieję, że nie ostatnie. W planach jest połączenie sił i stworzenie szkoleń również dla naszych trenerów Akademii. Jest kilka projektów, które staramy się uskuteczniać wraz z trenerami PSFS. Na wszystko potrzeba czasu, ale najważniejsze jest to, by przyjść, posłuchać, porozmawiać o piłce, szkoleniu, bo to bardzo istotne elementy. W szkoleniu uczestniczyli trenerzy z lokalizacji szkółek PSFS. Na dwunastu trenerów z dwunastu lokalizacji PSFS obecnych było ośmiu. Byli to trenerzy ze Szczecina, prowadzący tutaj w mieście zajęcia – mówi Marcin Łazowski, trener Akademii Pogoni Szczecin.

– Zamysł jest taki, żebyśmy my jako trenerzy Akademii Pogoni podzielili się swoim pomysłem na szkolenie, a także doświadczeniami w pracy z młodzieżą – zaznacza Łazowski. – Nasze szkolenie ukierunkowało się na obszar działalności wśród dzieci do dwunastego roku życia. Opowiadaliśmy, przedstawialiśmy cały system naszej Akademii. Mamy również kilka nowości, które wprowadzamy od tego sezonu po to, by usprawnić pracę Akademii. Mieliśmy zaplanowane jeszcze zajęcia praktyczne, lecz pogoda na to niestety nie pozwoliła. Szkolenie trwało cztery godziny. Trenerzy byli na pewno zadowoleni z tego, co im przedstawiliśmy.

Zaszczepianie miłości do granatowo-bordowych barw u najmłodszych jest również bardzo ważnym elementem szkolenia. – Podstawowym obszarem, który chcemy usprawniać jest obszar grup naborowych, najniższe piętro Akademii, czyli przedszkolaki – opowiada trener Łazowski. – Nastąpiło kilka roszad trenerskich na tym piętrze szkolenia. Moim zdaniem najciekawszym pomysłem, który wprowadzamy jest utworzenie sześciu grup przedszkolnych, które będą mieć swoją nazwę od nazwisk wybitnych dla Pogoni ludzi. Będą to grupy Obst, Krygier, Kielec, Leśniak, Wolski i Jezierski. Chcemy przez to przywoływać tradycje i już w tych młodych chłopcach zaszczepiać miłość do barw tradycji.

Rozbudowa treningu indywidualnego, przyspieszenie rozwoju młodych oraz doskonalenie treningu to cele na najbliższy sezon w Akademii i PSFS. – Oczywiście będzie trochę usprawnień metodycznych i organizacyjnych po to, by to wszystko lepiej działało oraz po to, by wdrożyć na najniższym szczeblu nasz model gry, który uskuteczniamy od poprzedniego sezonu – przyznaje szkoleniowiec. – Rozbudowaliśmy trening indywidualny dla naszych zawodników, do tej pory ten trening był skupiony tylko na najzdolniejszych, ale teraz poszerzamy tę ofertę dla tych, którzy dopiero rozpoczynają treningi lub tych, którzy mają braki w stosunku do rówieśników. Chcemy przez to przyspieszać element rozwoju młodych piłkarzy. To, co my zrobiliśmy, planujemy oraz jaki mamy pomysł na szkolenie chłopców do dwunastego roku życia w naszej Akademii oraz drugim obszarem szkolenia były sprawy związane z metodyką, nauczaniem i doskonaleniem treningu gry „1 na 1” jako takiego istotnego elementu szkolenia dzieci.

Trenerzy uczestniczący w szkoleniu na pewno dowiedzieli się sporo nowych rzeczy o treningu, lecz sami również dyskutowali wraz z trenerami o ich pracy i przemyśleniach. – Przede wszystkim założeniem szkolenia jest wymiana wiedzy i jest to wymiana obustronna – zaznacza Łazowski. – Sama formuła szkolenia miała formę warsztatu. Było dużo dyskusji, wymiany myśli. Wszyscy od wszystkich się uczyli, bo my również jesteśmy otwarci na wnioski, uwagi czy propozycje. Celem głównym jest wymiana wiedzy i usystematyzowanie jej.

(źródło:  akademia.pogonszczecin.pl)

 

 

 

KALF

Pogoń Szczecin FS

Szkoła Tańca

  • keep.jpg

BIP