Drukuj

Akido - japońska sztuka walki! Już od 18 listopada w hali sportowej w Kamieniu Pomorskim!

aikido www

Po spektakularnym sukcesie Klubu Energy Gold Team realizującym treningi w Brazylijskim Jiu Jitsu nadszedł czas na popularyzację kolejnej, niespotykanej dotąd w naszym mieście sztuki walki. Nasza nowa propozycja to aikido – japońska sztuka walki zyskująca coraz większa popularność w Europie! Nawiązaliśmy współpracę z Aikido Klub Taiso, który aktualnie organizuje treningi aikido w takich miastach jak Szczecin, Gorzów Wlkp., Stargard, Goleniów, a już od 18 listopada br. także w hali widowiskowo-sportowej Kamieniu Pomorskim!

Aikido to japońska sztuka walki. Jest unikalną metodą samoobrony równie efektywną przeciw jednemu, jak przeciw wielu napastnikom. W zastosowaniach typowo praktycznych jest sztuką samoobrony. Aikido jest poświęcone tylko i wyłącznie etycznej obronie przed nie sprowokowanym atakiem – w samym aikido nie istnieje atak. Techniki wykonywane przez zaawansowanych praktyków, którzy osiągnęli już pewien stopień mistrzostwa, nie pozostawiają po sobie żadnych trwałych uszkodzeń. Jest to efektywna sztuka samoobrony wykorzystująca siłę człowieka, dzięki charakterystycznej strategii w aikido, a więc odpowiednie ruchy, przemieszczenia ciała oraz techniki. wej motywacji i charakterystycznych efektach niezawodnie identyfikujących praktykę aikido, na które kładziony jest stały i niezmienny.

aikido2

Jest to sztuka walki dla wszystkich, niezależnie od wieku czy płci. Każdy jest w stanie przyswoić sobie i wykonać techniki aikido. Dlatego ta sztuka walki jest dostępna dla wszystkich ludzi i nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o tą kwestię. Nie trzeba mieć jakiś predyspozycji, aby uczyć się aikido jedynie trzeba chcieć coś robić. Techniki aikido może wykonywać właściwie każdy, niezależnie od wieku, płci, a osiągnięte wyniki bywają często spektakularne, jest ono sztuką dostępną prawie dla wszystkich ludzi. Właściwości utylitarne aikido sprawiają, iż znakomicie nadaje się dla kobiet, nie powodując deformacji wyglądu zewnętrznego i jakichkolwiek ograniczeń ruchowych

Współpracujemy z najlepszymi! Kilka słów o osobie prowadzącej…

jadczakArkadiusz Jadczak urodził się w maju 1968 roku. Sztukami walki zainteresował się w 1981 roku zaczynając naukę karate u Sensei H. Maruchy. W 1983 roku rozpoczął naukę aikido u swojego nauczyciela Sensei Jacka Wysockiego, którą kontynuuje do dnia dzisiejszego. W Autonomicznej Akademii Aikido Jacka Wysockiego zdobywał doświadczenie jako instruktor aikido. 18 grudnia 2007 roku zdał egzamin przed swoim mistrzem na stopień 4 dan. Na sali poznał swoją żonę Wiesię, a dzieci Przemka i Michała zaraził pasją do aikido. Arkadiusz Jadczak miał również przygodę z filmem, brał udział w przygotowaniu Michała Żebrowskiego i Dariusza Juzyszyna do scen walki w filmie „Stara Basń” Jerzego Hoffmana i wystąpił w filmie w scenie walki z Michałem Żebrowskim.

 

KALF

Pogoń Szczecin FS

Szkoła Tańca

  • keep.jpg

BIP