W dniu 24 października br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się zawody sportowe pn. „Farmaceutyki do kosza. Niech lekiem będzie sport. Spartakiada seniorów 2019”. Wydarzenie zorganizowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Kamieniu Pomorskim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim przy wsparciu Gminy Kamień Pomorski. W imprezę zaangażowało się także Stowarzyszenie Diabetyków, które podczas imprezy prowadziło stanowisko, gdzie można było zbadać poziom cukru we krwi.

 

Zawody sportowe rozpoczęły się od przywitania przybyłych gości przez Przewodniczącego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Kamieniu Pomorskim Stanisława Leusa, Burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłło oraz Wicestarostę Kamieńskiego Joannę Piwińską. Po przemówieniach gości zaproszonych rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Uczestnicy mogli wziąć udział w następujących dyscyplinach: rzut piłką do kosza, strzały kijem hokejowym do bramki od unihokeja, tor przeszkód oraz w tenisie stołowym.

 

Po części sportowej przyszedł czas na występy artystyczne i wspólny poczęstunek. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony seniorów zamieszkujących teren Powiatu Kamieńskiego. Tak udane przedsięwzięcie z pewnością będzie kontynuowane. Seniorzy pokazali, że potrafią się dobrze bawić.

 

 

Tekst: Gmina Kamień Pomorski

Zdjęcia: Gmina Kamień Pomorski oraz Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

Wydarzenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz imprez

Oferta

KALF

13 kwietnia 2022
MOSiR w Kamieniu Pomorskim zaprasza dzieci wieku od 4 do
14 stycznia 2022
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim wraz z

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

W KAMIENIU POMORSKIM


"Farmaceutyki do kosza. Niech lekiem będzie sport. Spartakiada seniorów 2019"

25 października 2019

OSTATNIE AKTUALNOŚCI