Wielkimi krokami nadchodzi III edycja Kamieńskiego Weekendu Modelarskiego!w dniach 19-20 października na Hali Widowiskowo Sportowej w Kamieniu Pomorskim.

 

Wydarzenie organizowane jest przez Kamieński Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z modelarzami Tomaszem Mazurkiem i Bartłomiejem Piaścikiem.Weekend Modelarski jest niezwykłą okazją i zabawą dla wszystkich pasjonatów oraz osób interesujących się modelarstwem.

 

Podczas pierwszego dnia Weekendu Modelarskiego odbędzie się wystawa gdzie można będzie zobaczyć różnorodne modele:latające, pływające, kołowe, redukcyjne oraz niezwykłe makiety kolejowe, stworzone przez Zachodniopomorski Klub Modelarzy Kolejowych.

 

Na uczestników weekendu czekają niezapomniane atrakcje przeprowadzony przez grupę RC DRIFT POKAZY driftu modelami samochodów, wyścig na torze modelami samochodów (sklep modelarski RCTRAX Szczecin oraz akrobacje modelami latającymi zaprezentowaną przez sekcje modelarską Areoklubu Szczecińskiego.

 

Podczas weekendu odbędą się też WARSZTATY, na których można będzie nauczyć się obsługi areografu, zbudować makiety kolejowe, modele kartonowe oraz model latający. Wyjątkową atrakcją, która będzie nowością podczas weekendu modelarskiego będzie możliwość zbudowania własnego latawca lub balonu na ogrzane powietrze! Nie zapominając o najmłodszych, jak co roku będzie czekała na nich atrakcja w postaci przejazdu kolejką lilipucią.

 

Drugiego dnia weekendu, tradycyjnie odbędą się ZAWODY modeli szybowców w 5 kategoriach wiekowych. Rejestracja zawodników rozpocznie się o godzinie 12:00. W pierwszym etapie konkursu, rozpoczynającym się o godzinie 13:00 uczestnicy zbudują swoje własne modele szybowca z przygotowanych elementów. O godzinie 14.00 rozpocznie się główny etap zawodów polegający na oddaniu 3 rzutów własnym modelem. Wygrani uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody.

 

W III edycji weekendu modelarskiego swój udział zapowiedzieli modelarze ze Szczecina, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego,Goleniowa, Stargardu i Dziwnowa.o udziału w Kamieńskim Weekendzie Modelarskim zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w godzinach: sobota 12:00-18:00,niedziela 10:00-16:00.

 

Udział w imprezie jest bezpłatny.

 

Informacje dotyczące imprezy można uzyskać w biurze Kamieńskiego Domu Kultury lub u Pana Tomasza Mazurka pod nr tel.667-102-682

Wydarzenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz imprez

Oferta

KALF

13 kwietnia 2022
MOSiR w Kamieniu Pomorskim zaprasza dzieci wieku od 4 do
14 stycznia 2022
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim wraz z

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

W KAMIENIU POMORSKIM

III Kamieński Weekend Modelarski! 19-20 października 2019 r.

10 października 2019

OSTATNIE AKTUALNOŚCI