W niedzielę (24.11) punktualnie o godz. 14:00 wystartowała XXI edycja Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Tak się złożyło, że symbolicznego rozpoczęcia dokonał zawodnik KP PSP i zarazem najlepszy strzelec poprzedniej edycji Bartłomiej Wach (poprzednio Ekol Dziwnówek).

 

Do tegorocznej edycji, w ufundowanych przez Dyrektora MOSiR Grzegorza Szczudło oraz partnera rozgrywek Zinę strojach, przystąpiło w sumie osiem zespołów. Są to znane z poprzednich lat obrońca trofeum Repro Service Pol., Medicina, Bosman Chomino oraz KS Zryw Zamoście. W miejsce brakujących: Dynamitu Benice, Ekolu Dziwnówek, Jack-Polu Przybiernów i Vocatus Golczewo przystąpiły zespoły: Aleksandria Team, Auto Naprawa Tycjan Wysoka Kam., Diablo Team i KP PSP Kamień Pomorski. Drużyny ten najpierw zagrają po siedem spotkań sezonu zasadniczego a potem z zachowaniem punktów w dwóch osobnych podgrupach powalczą o awans do półfinału.

 

Ponieważ w tym roku na parkiecie może jedynie przebywać trzech zawodników zrzeszonych w ZZPN w tym jeden grający w IV lub wyższej lidze to dla ułatwienia identyfikacji niektórzy gracze grają w specjalnych opaskach (żółta zawodnik zrzeszony, pomarańczowa zawodnik IV ligowy). Warto zaznaczyć jednak, że przepis ten nie dotyczy piłkarzy młodszych niż 18. lat oraz tych co ukończyli 35 rok życia.

XXI edycję otworzyło starcie dwóch beniaminków Diablo Team oraz drużyny reprezentującą Państwową Straż Pożarną z Kamienia Pomorskiego.

Od pierwszych minut pojedynku zarysowała się przewaga tych drugich, którzy w swoim składzie mięli wspomnianego wcześniej Bartka Wacha. Najlepszy strzelec poprzedniej edycji zdobył nie tylko pierwszego gola w tym spotkaniu, ale także dorzucił trzy kolejne, co po zakończeniu pierwszej kolejki dało mu tytuł lidera klasyfikacji strzelców a jego zespołowi pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy Diablo i jedyna w XXI edycji zawodniczka Sandra Błażewicz ambitnie próbowali także strzelić gola, jednak na ich drodze stawał świetnie dysponowany Mariusz Janiszewski. W końcówce nie udało im się też wykorzystać rzutu karnego oraz gry w przewadze po czerwonej kartce Macieja Bociana.

 

Strażacy za to pewnie wyprowadzali kontry. W sumie zdobyli aż jedenaście bramek i jak wspomnieliśmy zostali pierwszym liderem rozgrywek.

W drugim pojedynku na plac boju wyszła drużyna Zrywu Zamoście oraz złożony przede wszystkim z absolutnych debiutantów zespół Auto Naprawa Tycjan Wysoka Kam. Warto zaznaczyć, że zawodnicy „reprezentujący” warsztat samochodowy w większości nie mają skończonych osiemnastu lat a jedyny mający w ich szeregach doświadczenie kalfowe zawodnik dopiero co w tym roku świętował pełnoletność.

 

Młoda Gwardia KALFu szturmowała bramkę rywala, jednak w końcowym rozrachunku wygrało doświadczenie. Zryw zdobył gola na początku starcia, dzięki czemu przez większość meczu kontrolował przebieg gry a gdy już młodym wilkom udało się wyrównać, w końcowych sekundach pewnie wyprowadził jeden cios, który zapewnił im trzy oczka.

W trzecim pojedynku mieliśmy starcie Mediciny, to jest dotychczas najbardziej doświadczonej drużyny w rozgrywkach KALFu oraz Aleksandria Team czyli zespołu złożonego przede wszystkim z zawodników olbojów kamieńskiego Gryfa. W przeciwieństwie do Aleksandrii Medicina to drużyna, który łączy doświadczenie z młodością. Właśnie te młode strzelby w postaci Mikołaja Karbowiaka i Szymona Włodarka okazały się kluczowe. Obaj w sumie strzeli pięć bramek, na które zdołał odpowiedzieć jedynie Bogdan Kupis.

Na zakończenie niedzielnej (25.11) rywalizacji wyszedł Mistrz XX edycji Repro Service Pol. oraz borykająca się ze sporymi brakami kadrowymi ekipa Bosmana Chomimo. Przez długi czas pierwszej połowy popularne Repro nie mogło znaleźć recepty na pokonanie Sławomira Ignaszewskiego a co gorsze po trafieniu Filipa Daroszewskiego przegrywało 0:1. Na całe szczęście dla nich, tuż przed przerwą udało im się jednak wyrównać, co po zmianie stron pozwoliło im wykonać nowe otwarcie…

 

W drugiej połowie już pierwsza akcja zakończyła się golem dla mistrzów. Bosman starał się odpowiedzieć, jednak w miarę upływu czasu jego zawodnicy mięli co raz mniej sił. Tylko dwóch zmienników to za mało, aby przez 30 minut rywalizować na pełnych obrotach. Repro pewnie punktowało rywala i ostatecznie wygrało 7:1.

KP PSP Kamień Pomorski – Diablo Team 11:0 (7:0)

bramki: Piotr Orszulak, Filip Lalak, Radosław Cyburt 2, Bartosz Cyburt, Daniel Tulejski, Łukasz Drożdż, Bartłomiej Wach 4

Zryw Zamoście – Auto-Naprawa Tycjan Wysoka 2:1 (1:0)

bramki: Adam Wojciechowski, Filip Bałkowski (br. sam.) – Arkadiusz Wasielewski

Medicina – Aleksandria Team 5:1 (1:0)

bramki: Szymon Włodarek 2, Mikołaj Karbowiak 3 – Bogdan Kupis

Repro Service Pol – Bosman Chomino 7:1 (1:1)

bramki: Patryk Wikło, Yaroslaw Olenyuk 2, Paweł Zabierek, Daniel Sutor, Dawid Sandzewicz, Dawid Włodarczyk (br. sam.) – Filip Daroszewski 

 

Kolejne spotkania, tym razem II kolejki XXI edycji KALF zostaną rozegrane w niedzielę 1 grudnia. Już teraz serdecznie zapraszamy a pary gier przedstawiają się następująco:

 

14:00 Aleksandria Team– Repro Service Pol.

14:40 Diablo Team – Bosman Chomino

15:20 Auto-Naprawa Tycjan Wysoka Kam. – Medicina

16:00 KP PSP Kamień Pomorski – KS Zryw Zamoście

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz imprez

Oferta

KALF

13 kwietnia 2022
MOSiR w Kamieniu Pomorskim zaprasza dzieci wieku od 4 do
14 stycznia 2022
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim wraz z

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

W KAMIENIU POMORSKIM

KP PSP pierwszym liderem KALF

27 listopada 2019

OSTATNIE AKTUALNOŚCI