W niedzielę (24.11) punktualnie o godz. 14:00 po raz 21 zainaugurowała swoje rozgrywki Kamieńska Amatorska Liga Futsalu.

 

KALF to jedna z najstarszych amatorskich lig futsalowych w województwie zachodniopomorskim, działająca nieprzerwanie od 2004 roku. Kamieńska liga od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Organizatorem rozgrywek jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W tegorocznych rozgrywkach do rywalizacji zgłosiło się osiem drużyn. Na ostatnim przed rozgrywkami spotkaniu kapitanów dokonano losowania terminarza rozgrywek, wybrano komisję dyscyplinarną (w jej skład weszli: Dyrektor MOSiR Grzegorz Szczudło, przedstawiciel sędziów KS ZZPN oraz Szymon Podgórski)

 

W rundzie zasadniczej rozegranych zostanie siedem kolejek. Cztery do końca bieżącego roku, pozostałe już w nowym. Oznacza to, że okienko transferowe będzie otwarte między czwartą a piątą serią spotkań. Nowi zawodnicy mogą być zgłaszani do rozpoczęcia pierwszego meczu piątej kolejki. Po zakończeniu rundy zasadniczej nastąpi podział na dwie grupy. Zespoły z miejsc  1, 4, 5, 8 z zachowaniem punktów zagrają systemem każdy z każdym w grupie A, natomiast pozostałe drużyny w ten sam sposób będą rywalizować o wyłonienie dwóch pozostałych półfinalistów w grupie B. Brak awansu do półfinału nie oznacza końca rozgrywek, bowiem pozostaje jeszcze rywalizacja o miejsca 5-8.

 

W regulaminie rozgrywek wprowadzono ważną zmianę, bowiem w każdej drużynie może grać maksymalnie 7. zawodników zgłoszonych do rozgrywek ligowych ZZPN w sezonie 2019/2020, w tym 3. zawodników reprezentujących kluby IV ligi i wyższych (przepis nie dotyczy zawodników poniżej 18 roku życia oraz zawodników, którzy ukończyli 35 lat). W czasie trwania meczu, na boisku jednocześnie może przebywać 3. zawodników zgłoszonych do rozgrywek ZZPN w sezonie 2019/2020, w tym jeden reprezentujący kluby IV ligi i wyższych.

 

W porównaniu do poprzedniej edycji wśród zgłoszonych drużyn brakuje: Dynamitu Benice, Ekolu Dziwnówek, Jack-Polu Przybiernów i Vocatus Golczewo. W ich miejsce przystąpiły zespoły: Aleksandria Team, Auto Naprawa Tycjan Wysoka Kam., Diablo Team i KP PSP Kamień Pomorski. Kapitanowie drużyn uprawnili do gry w sumie 101 zawodników oraz jedną zawodniczkę.

 

Partnerem rozgrywek jest firma Zina, która wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji ufundowali komplety strojów meczowych. Na zakończenie rywalizacji najlepsi zawodnicy i drużyny sięgną po okazałe puchary oraz nagrodę finansową - pula nagród wynosi  6000 zł.

Szczegółowy terminarz, plan gier oraz regulamin dostępny jest na stronie: kalf.com.pl. Serdecznie zapraszamy Państwa do kibicowania.

Pary pierwszej kolejki:

 

14:00 KP PSP Kamień Pomorski – Diablo Team

14:40 KS Zryw – Auto-Naprawa Tycjan Wysoka

15:20 Medicina – Aleksandria Team

16:00 Repro Service Pol – Bosman Chomino

Wydarzenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz imprez

Oferta

KALF

13 kwietnia 2022
MOSiR w Kamieniu Pomorskim zaprasza dzieci wieku od 4 do
14 stycznia 2022
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim wraz z

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

W KAMIENIU POMORSKIM

XXI rozgrywki KALF Kamieńskiej Amatorskiej Ligii Futsalu

23 listopada 2019

OSTATNIE AKTUALNOŚCI